Březen 2013

Kvetoucí čaj

13. března 2013 v 13:00 | Elizabeth Michiyo |  Má tvorba
Ahoj,
je tu první z přednastavených článků, které jsem vám zde slibovala. Tento se bude věnovat mému oblíbenému čaji-ketoucímu čaji. Nebudu vás zde zatěžovat zbytečnou teorií, jako např. kde čaj vznikl, co obsahuje, atd. To si koneckonců můžete vyhledat na internetu. =D No, řeknu vám jen to nejzákladnější. Nevím, kolik značek kvetoucí čaj vyrábí, já znám pouze ten od značky Oxalis. To je podle mě skvělá prodejna čajů, asi moje nejoblíbenější. Kvetoucí čaj vypadá jako malá kulička slisovaných bylinek a když ji zalijete vařící vodou, začne se postupně rozevírat v nádherný květ, který ve výsledku vypadá jako leknín. Je to úžasné, pozorovat, jak se ty listy rozevírají. =) Je ho několik druhů, stačí si jen vybrat. Stojí kolem 35 Kč. Na obalu má napsané složení a postup přípravy. Opravdu doporučuji. Ale pokud by jste si jej chtěli koupit jenom na pití, asi vás zklamu. Po vytáhnutí květu z čaje vám tam sice zbyde čaj, ale chuť vážně nestojí za nic. Jde hlavně o ten efekt rozkvětu. Nejlepší je pořídit si velký průhledný hrnek, já mám doma dva, jeden menší a jeden větší (to víte, jsem čajový závislák =D), jsou nejlepší na pozorování zespodu i zboku. =) Zde přidávám pár fotografií. =)

Jarní prázdniny-jupí! =D

9. března 2013 v 15:26 | Elizabeth Michiyo |  Deníček
Zdravím!
Dnes mám opravdu skvělou náladu, protože ode dneška mám jarní prázdniny. =) Ale ne, že bych si o prázdninách odpočinula-mám 4 soutěže, do toho ještě jedeme k dědečkovi, na chatu a jdu ke kadeřnici i když nechci, protože mám vlasy až skoro po zadek a všichni mě pořád říkají, abych si alespoň zkrátila konečky, jenže když řeknete kadeřnici, aby vám zkrátila konečky, je to nejméně 10 cm. =/ A to si chci ještě nechat ostříhat ofinu a obarvit si vlasy, aby mě nikdo nepoznal. =D Ne, já nevím, snad najdu přesvědčivé argumenty. =) Jinak dnes mám hodně času, protože jsem doma a hlídám mladší ségru, kterou se mi naštěstí podařilo zabavit hraním Poua. =D Odpoledne jedu nakupovat, už se těším, protože jsem si konečně našetřila více z kapesného, chci si koupit stříbrný řetízek a nějaké jarní botky a bundu, no a abych nezapomněla taky akvarelky. =) Staré už došly. Dneska jsem si zkoušela nové choreografie do soutěže, mimochodem, pokud rádi tančite, a nemáte zrovna žádnou dobrou hudbu, doporučuji vám Forgotten Dreams Mix, opravdu skvělé. =) Zítra jdu konečně do kina na Hobita, už jsem na něj chtěla jít tak strašně dlouho, ale nebyl čas. Chtěla bych jít také zítra fotit ven jarní přírodu, ale prej má zase být zima, tak nevím no. No a aby toho opravdu nebylo málo musím se šrotit, šrotit, šrotit a zase šrotit do školy, protože jsem si známky sice za poslední týden trochu zlepšila, ale to víte, v matice a ve fyzice já prostě plavu. =D Lol, dneska jsem měla ráno takovýho šoka na záchodě =D, jelikož já mám fobii z pavouků a tak ráno, ještě mírně rozespalá sedím na záchodě a najednou uvidím obřího pavouka, jak leze po kachličkách na zem, no to si nedokážete představit, jak já jsem se lekla, úplně jsem vyletěla až do stropu a začala strašně ječet. =D No, ale aspoň mě to probudilo. Ale překonala jsem svůj strach, chytla ho do skleničky a vyhodila jsem ho na trávník. =P No, tak se mějte, užívejte si školy, nebo kdo máte tak prázdnin, já sem dám pár přednastavenách článku, zde seznam:

Kreslím manga: Oko+tip na knihu

4. března 2013 v 18:15 | Elizabeth Michiyo |  Má tvorba
Ahoj, ahoj, ahoj! =)
Dneska tu pro vás mám něco z mé tvorby. Nedávno jsem si koupila knížku Naučte se kreslit MANGA.
Autor: Keith Sparrow
Nakladatelství: AL press
Cena: cca 250 Kč (měla jsem slevu)
Kde zakoupit? Ve většině knihkupectví, nebo na kosmas.cz s 15% slevou za 254 Kč
Počet stran: 288
Vazba: Brožovaná

FIlmy pro celou rodinu

3. března 2013 v 15:28 | Elizabeth Michiyo |  Tipy a rady
Ahoj,
po dlouhé době se zase ozývám. Mám tu pro vás 100 tipů na dobré rodinné filmy. Sama vím, jak je to těžké vybrat film pro celou rodinu, tak aby se líbil mé malé sestřičce i mým rodičům. Tak snad najdete inspiraci. =)